Znovuotevření lyžařských středisek

AOCR je jedním ze signatářů výzvy vládě, ohledně znovuotevření lyžařských areálů. Jedná se o deklaraci, zda a kdy bude lyžařským areálům v letošní zimní sezóně provoz umožněn. Situace již není udržitelná.

Skiareály samy o sobě nejsou z epidemiologického hlediska rizikové, což je již ověřenou skutečností. Na rizikovost skiareálů neukazují žádná data. Naopak jejich provoz dokáže v horských střediscích zabezpečit větší řád a pořádek a pomůže zlepšit aktuální bezpečnostní situaci. A to zvláště v období probíhajících jarních prázdnin, kdy se na horách nekoordinovaně vyskytují i přes řadu vládních opatření nejen rodiny s dětmi. Provozovatelé jsou připraveni fungovat za striktních podmínek, které by byly přísnější, než mají například v Rakousku, kde se doposud neobjevil jediný klastr nákazy, což potvrzuje nerizikovost fungujících areálů.  

Samozřejmě jsou důležité i ekonomické dopady, které jsou pro mnohá střediska a také pro zhruba 5 tis. zaměstnanců v tomto oboru fatální. Využijme vhodných podmínek na horách a na poslední 2-3 týdny umožněme řízený provoz lanovek a vleků. Od poloviny března již stejně drtivá většina středisek nefunguje.

Žádáme vládu, aby v dostatečném předstihu jasně deklarovala, kdy a případně za jakých okolností bude lyžařským areálům provoz umožněn.

Celá zpráva ke stažení:

Add a Comment