Propad návštěvnosti na Vysočině o 36%

V hromadných ubytovacích zařízeních na Vysočině se během roku 2020 ubytovalo o 36 % hostů méně než v roce 2019. Ve srovnání s čísly z ostatních krajů to není tak zlý výsledek. V celé ČR se návštěvnost propadla o 51 %.

Český statistický úřad za rok 2020 evidoval v hromadných ubytovacích zařízeních na Vysočině 389 409 hostů, kteří v nich strávili v průměru 2,7 nocí.

„Loňský rok byl pro cestovní ruch zcela mimořádný a špatný v celém světě, nejinak u nás. To, že z toho nakonec Vysočina vyšla lépe než některé jiné kraje v České republice, je pro nás alespoň trochu potěšující zpráva. Radost nám udělal i nárůst délky pobytu hostů, nicméně z celkového stavu odvětví cestovního ruchu nejen v loňském roce“, uvedl ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

Zejména první pololetí roku 2020 bylo pro cestovní ruch náročným obdobím, návštěvnost Vysočiny byla poloviční. O prázdninách se uvolnily restrikce a lidé mohli vyrazit alespoň na dovolenou v Česku. Pro všechny pracovníky v cestovním ruchu tak odstartovalo intenzivní úsilí přilákat turisty. „Vysočina si během prázdninových měsíců získala dokonce o 25 000 turistů víc než v roce 2019. Ovšem pouhé dva měsíce už na dorovnání celoročního propadu návštěvnosti nestačily,“ uzavřel Tomáš Čihák.

Celý článek naleznete zde

Add a Comment