Moravskoslezská filmová kancelář v roce 2020

Moravskoslezská filmová kancelář, která je součástí Moravian-Silesian Tourism, stála u natáčení celovečerních filmů, krátkého filmu či reality show. Na přelomu února a března se v Moravskoslezském kraji sešly hned dvě produkce najednou. První z nich, produkce krátkého filmu Trofej se na několik dní usídlila v Děhylově, kde si jako hlavní lokaci vybrala místní hájovnu. Tento štáb jste ale mohli během natáčení potkat třeba i na lesních cestách v Čeladné.

V téže době vznikaly na Ostravsku záběry do celovečerního filmu Lidi krve. Natáčelo se v ulicích městského obvodu Vítkovice, u řeky Odry v blízkosti OKK Koksoven, či na Bolt Tower i na dalších místech Dolní oblasti. Celovečerní drama Lidi krve, které půjde do kin v červenci 2021, podpořil Státní fond kinematografie a vzniká v koprodukci s Českou televizí.

V červenci jsme v kraji přivítali produkční společnost Bionaut s celovečerním filmem Hrana zlomu. Žánrový snímek, ve kterém hlavní role hrají ostravští herci v čele se Štěpánem Kozubem, byl podpořen z krajského dotačního programu částkou 450 tis. Kč. Stejně jako všechny krajským dotačním programem podpořené snímky, musela i tato produkce v kraji za místní služby a platby utratit minimálně dvojnásobek poskytnuté dotace.

Moravskoslezská filmová kancelář intenzivně spolupracovala na přípravách a realizaci Dotačního programu na podporu natáčení audiovizuálních děl v Moravskoslezském kraji, který se podařilo vyhlásit v roce 2019. Z dalších projektů podpořených v dotačním programu se v průběhu minulého roku natáčel také dokument Paměť Moravskoslezského kraje, za kterým stojí organizace Post Bellum, dokument Jeseníky – opuštěný ráj a celovečerní film Ženská pomsta, který měl premiéru v září 2020. Už nyní víme, že i díky tomuto úspěšnému dotačnímu programu, se také v tomto roce filmaři do kraje vrátí s dalšími.

Celý článek naleznete zde

Add a Comment