Jižní Čechy byly v létě nejnavštěvovanějším tuzemským regionem

Jihočeský kraj byl ve 3. čtvrtletí roku 2020 turisticky nejnavštěvovanějším tuzemským regionem. V počtu hostů i přenocování za sebou jižní Čechy historicky poprvé nechaly nejen všechny ostatní české kraje, ale i Prahu. Navzdory koronavirové krizi v létě návštěvníci strávili na jihu Čech celkem více než 2,38 miliónu nocí, což bylo 4,8 % víc, než v rekordním roce 2019. Tento výsledek připisují odborníci úspěšnému projektu Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Léto v jižních Čechách.

Turistickou sezónu zachránila kampaň Léto v jižních Čechách

Vytíženost ubytovacích zařízení v nižším cenovém segmentu dosáhla na jihu Čech meziročního srovnání s loňskem, ztráty rostou úměrně tomu, jak roste cena ubytování. Obecně lze konstatovat, že jihočeské kempy dosáhly na své loňské tržby, pětihvězdičkové hotely jsou na čtvrtině tržeb roku 2019.

V roce 2019 zaznamenal Jihočeský kraj historicky nejvyšší návštěvnost hromadných ubytovacích zařízení a meziroční nárůst počtu přenocování o zhruba tři procenta. V reálných číslech to znamenalo, že se v roce 2019 na jihu Čech ubytovalo loni zhruba 1,8 miliónu hostů na téměř 4,5 miliónu nocí. Na jednoho hosta připadalo v průměru 2,5 přenocování, přičemž průměrný host z ČR přespal třikrát a průměrný host ze zahraničí 1,7 krát. Průměrná doba pobytu činila 3,5 dne a zůstala tak, stejně jako průměrný počet přenocování, meziročně prakticky nezměněna. V jižních Čechách se loni ubytovalo téměř 1,2 miliónu hostů z tuzemska a více než 636 tisíc ze zahraničí, což představuje procentuální skóre 64 : 36 ve prospěch domácích návštěvníků. Bilance Češi / cizinci v počtu přenocování loni činila v procentech 76 : 24. Více než polovinu všech zahraničních hostů regionu tvořili už zmínění Asiaté.

Celý článek naleznete zde

Add a Comment